Article Tools

Font size
+
Share This
EmailFacebookTwitter

Lakeland High School has named the students who made honor roll during the first quarter.

High honors

Seventh grade: Ava Albino, Samantha Black, Hayden Bucksbee, Jasmina Buranich, Joshua Campbell, Haley Clinebell, Cullen Davey, Abigail Davis, Ethan Depoti, Zoey Fawcett, Matthew Froncek, Andrew Gelderman, Rebecca Kelly, Myha Kilmer, Kayla Krisiak, Madelynn Kurilla, Sarah McLain, Natalie Micknick, Kirsten Navich, Hayley Nolan, Jake Parchinski, Antonia Piraino, Julia Possanza, Ravyn Reed, Patrick Renter, Grace Romanowski, Yassin Roshan, Madalyn Sheppard, Kathryn Shipshinski, Alana Solimini and Tyler Uram.

Eighth grade: Micayla Arzie, Emma Bautista, Lily Carey, Joan Clauss-Walton, William Cooper, Kendal Depoti, Christian Diakatos, Joshua Doyle, Nina Ghirelli, Taylor Grier, Madelyn James, Zachary Janosky, Molly Kawash, Reese Kearney, Rachel Kelly, Natalie Kohut, Zackary Kovaleski, Nicholas Leo, Max Lick, Kyle Lidy, Ryan Lidy, Anna Liuzzo, Ashlyn Maas, Madison Miller, Averi Osborn, Kaitlyn Passiment, Ava Piraino, Rosina Piraino, Evan Pochas, Tommaso Proscia, Joseph Roback, Ethan Roberts, Thomas Rohan, Christopher Russian, Nicole Scochin, Jon Seamans, Kevin Snyder, Marie Takach, Madison Talerico and Kayla Walsh.

Ninth grade: Kayla Duffy, Levi Fron, Logan Fuga, Olivia James, Madison Kilmer, Alexa Kopa, Andrew Kozlowski, Elizabeth McGrane, Nathan Micknick, Isabella Natale, Angelica Nowak, Karlie-Grace O’Hara, Gabrielle Ponce, Mitchell Popovich, Kaitlin Pritchyk, Grace Stangline, Donato Telesco, Rhianna Turner, Thomas Vinansky, Megan Williams and Katie Zabrowski.

10th grade: Rachel Batista, Justin Battle, Zoe Best, Taylor Black, Nicolina Broskoskie, Sydney Bryla, David Campbell, Collin Clauss-Walton, Sarah Demchak, Daniel Dragwa, Kylah Erdmann, Breanna Frazier, Emily Goerlitz, Emerson Grier, Brady Hebden, Peter Kawash, Grace Kelley, Ian Knecht, Joseph Krisovich, Nathaniel McAllister, Timothy McGrane, Samantha McKarm, David McKenney, Brady Noone, Madison O’Donnell, Gino Ofcharsky, Grace Paull, Michael Pidgeon, Adelina Piraino, Jason Pollits, Robert Romanowski, Amanda Rzucidlo, Lisa Schwartztrauber, Liberty Stefalo, Tristan Uram and Colby White.

11th grade: John Anzelmi, Tanner Begin, Nicholas Bertholf, Isabella Brown, Matthew Carroll, Alyssa Catanzaro, Camryn Cerminaro, Thomas Chandler, Izabella Chmil, Noah Chup, Rhianna Cicio, Andrew Demming, Matthew Diehl, Aniesa Dragwa, Kayla Drutherosky, Ashleigh Earyes, Kaitlyn Ezerskis, Riley Fawcett, Alison Fortuner, Holly Gibbs, Giana Good, Kayla Grzech, Olivia Hudak, Haley Hunsinger, Logan Karosus, Emily Keen, Nathan Leo, Reilly Lick, Nathan Lowry, Matthew McGowan, Brandon McPhillips, Christopher Mellon, Alyvia Mroczka, Madison Munley, Antonio Natale, Christopher Noldy, Jonathan Nowak, Michael Nowak, Kayle O’Donnell, Alexis Pliska, Isabella Proscia, Aidan Pullman, Gabrielle Raymer, Veronica Reid, Anna Retzbach, Alexander Shields, Mackenzie Snyder, Abigail Stalter, Madelyn Taylor, Robert Thomas, Kathryn Totsky, Caleb Tratthen, Sarah Uher and Nathan Vigil.

12th grade: Alyssa Albino, Riley Arthur, Alec Bryla, Abigail Carey, Samantha Chell, Kassidy Chuff, Ethan Cortes, Jessica Cunningham, Alyssa Daniels, Cheyenne Dippre, Matthew Fischer, Shelby Fives, Hadley Gilbert, Tyler Hewett, Jacob Hodorovich, Abigayle Hunt, Gavin Joyce, Natalie Kimble, Gavin Kopa, Kayla Kozlowski, James Lewis, Nicholas Liuzzo, Shayne Mizok, Ashley Noone, Thomas Pidgeon, Tyler Prudente, Adam Retzbach, Morgan Romanowski, Haylee Sacknievich, Jessica Saxon, Taylor Schlasta, Emily Seamans, Ashley Stangline, Gianna Telesco, Katelyn Thomas, Evan Tremback and Sara Wanat.

Honor Roll

Seventh grade: Tyler Atticks, Sabrina Ball, Lyndon Bello, Lauren Black, Alysha Boshman, Drew Chervanka, Cameron Connor, James Cooper, Madalyn Demianovich, Anthony DiBlasi, Madison Dietz, Gerard Dolinsky, Jessie Gogas, Colin Joyce, Alexis Koch, Lilian Kurilla, Morgan Lutz, Patricia McAndrew, Maggie McGurrin, Madeline Miller, Dylan Patuk, Elizabeth Pittsman, Josh Ponce, Marshall Popovich, Emmalee Shaffer, SaMiyah Shaw, Adriana Smargiassi, Reyna Solano, Shelby Urda, Andrew Vigil, Reilly Wagner, Kiera Whitfield, Luke Witko and Madison Wright-Otto.

Eighth grade: Christopher Bedford, Christian Black, Brooke Borgna, Jenna Bosak, Fatoumata Conde, Cole DeCandis, Nadia Demchak, Chase Flynn, Justin Gazella, Nadia Gill, Justin Hopkins, Matthew Hunsinger, Maya Knecht, Patrick Kutchmanich, Adam Lemanski, Brooklyn Mancuso, Elizabeth Newton, Gabrielle Novak, Jordan Pietralczyk, Tyler Sakosky, Ethan Shea, Benjamin Snipes, Dominico Spataro, Luke Talarico, Christian VonEsse and Olivia Warholic.

Ninth grade: Scott Bevilacqua, Alicia Bower, Rosalie Budzinski, Jaron Bullick, Grace Fawcett, Camryn Flynn, Noah Griffin, Mallori Grzywacz, Riley McGowan, Cameron Moczulski, Nicholas Novak, Hannah Pezanowski, Madalyn Piwowarski, Michael Potter, James Renter, Sierra Rohan and Brianna Sears.

10th grade: Rachael Battle, Maegan Bednash, Quenten Bovee, Dante Brunori, Kylah Cavalier, Christopher Dippre, Selena Hoover, Jonathan Janosky, Michael Kuna, Allisyn Kurilla, Kaylee Lorenzetti, Hailey Matechak, Connor Nevins, Matthew Nichols, Anthony Novak, Casey Penzone, Samantha Reese, Noah Shaw, Tyler Smith, Blake Snyder, Lily Sokoloski, Giovanni Spataro, Charlotte Vilgos, Mackenzie Wagner, Jack Waller, Casey Williams and Mariah Wormuth.

11th grade

Amanda Bales, Annaliese Black, Ariel Black, Aubree Budzinski, Adam Chesar, Mckenzie Connor, Ciera Dileo-Kearney, Hailey Dixon, Ashley Dooley, Molly Hunt, Ian Imbalzano, Joseph Jordan, Tristen Kalt, Bryan Lantzy, Patrick Lepre, Connor Martin, Mary Ponce, Zachary Reeves, Madison Rucker, Tori Sanko, Kaelyn Scalzo, Danielle Setta, Juliana Tancredi, Isaiah Washburn, Brandon Wentovich, Shayne Witko, Dagan Woodruff, Greyson Yurkanin and Christopher Zabrowski.

12th grade

Ariana Acevedo, Kayleigh Becker, Bruce Bevilacqua, Gerard Borosky, Justin Burkhart, Samantha Caputo, Joseph Carroll, Gabriella Comes, Jakob Curnow, Elia Dell’Agnello, Zachary Diehl, Jon Flynn, Camryn Frazier, Elizabeth Heller, Kaitlyn Houman, Carissa Kishbaugh, Josh Kovaleski, Mikayla Marino, Paige McClain, Cierra McGarry, Sofia Muta, Liam Osburn, Lucas Osburn, Joseph Rosencrans, Lindsay Rupp, Lexi Sarnoski, Dakota Smith, Gary Snipes, Jakob Snipes, Danielle Snyder, Antonio Spataro, Christian Swatt, Henry Trapp and Matthew Urda.